#Новости

Бараме притвор за Илиевски, Дамчески и за Јовановски

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира на институциите кои се надлежни за спроведување на истрагата за случувањата од 27 април, пред сè Министерството за внатрешни работи и посочува дека најголеми виновници на влегувањето во Собранието и за поттикнување на штрајкувачите се токму организаторите Илиевски, Дамчески и за Јовановски.…повеќе

Имаме докази дека платени затвореници ги тепаа пратениците

Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) најостро реагира на она што се случи на 27 април, особено на, како што вели, самоволието на двајцата пратеници на ВМРО ДПМНЕ, Крсто Мукоски и Сашо Василески, да ги отворат вратите на законодавниот дом и да ги пуштат платените затвореници тепачи да ги тепаат пратениците.…повеќе

Вработени во општина Шуто Оризари, вчера тепаа пратеници!

Од ПЦЕР го осудуваат, како што велат во се наведува во соопштението, вчерашниот обид за државен удар во Собранието изведен од т.н. граѓанска иницијатива „За заедничка Македонија“ и координиран од институции надлежни за одржување на јавен ред и мир.…повеќе

Протест доколку не се исплати долгот кон граѓаните

Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) денеска најави дека ќе организира протести доколку за брзо време не се исплати целосно долгот кон граѓаните кои примаат социјални трансфери, социјална помош, постојана парична помош, туѓа нега и други трнсфери.

„Остануваме доследни на тоа ветување. …повеќе

ОЈО уште еднаш ги покажа двојните аршини

Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) реагираше, откако Основното јавно обвинителство соопшти дека отвори случај за истражителот на СЈО, бидејќи фотографирал објект, за кој имал индиции дека е во сопственост на поранешниот началник на тајната полиција, Сашо Мијалков.

Ако ОЈО реагира со ист аршин без разлика кој и да е,зошто се уште не рагира на нашата пријава за бившиот министер на труд и социјала Диме Спасов…повеќе